یک بام و .... - صفا
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
بسم الله الرٌحمن الرٌحیم --------باصفا باش پادشاهی کن ...
چهارشنبه 4 آبان‌ماه سال 1390 ساعت 01:13 ب.ظ

بگذریم از اینکه رجا نیوز هم خیلی از اوقات وجه افراد را خدشه دار میکند ولی اینبار که طعم تلخ تخریب اشخاص نخبه را حس نموده درصدد دفاع از حریم مظلوم برآمده که البته بسیار هم بجاست ولی ای کاش در مورد تمام نخبگان این مسئله رعایت میشد....واذا قلتم فاعدلوا و لو کان ذا قربی.....

--------------------------------------------------------------------------


تخریب بی‌سابقه استاد اخلاق در روزنامه منسوب به قالیباف و نمایش اوج بی‌منطقی سهم‌خواهان

یک روزنامه منسوب به محمد باقر قالیباف که نقش ویژه‌ای در تخریب اعضای جبهه پایداری دارد، این بار حملات بی‌سابقه خود را متوجه حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر مرتضی آقاتهرانی از اساتید اخلاق و نمایندگان روحانی خوش‌نام مجلس شورای اسلامی کرد.

به گزارش رجانیوز، در حالی که ابهام‌های موجود در مورد سهم ویژه در گروه موسوم به 8+7 تاکنون بدون جواب مانده و در این بین، رسانه‌های هوادار سهم ویژه به‌جای تبیین منطق خود، اقدام به تخریب جبهه پایداری می‌کنند، روزنامه تهران امروز که تقریباً به‌طور روزانه علیه این جبهه فضاسازی می‌کند، این‌بار سراغ حجت‌الاسلام آقاتهرانی رفت.

در گزارش این روزنامه به نقل از عماد افروغ ادعا شده که آقاتهرانی گرین کارت امریکا دارد و در ادامه به این شخصیت وارسته و اخلاقی حمله شده است.

اما فارغ از سوابق و خدمات قابل توجه دکتر آقاتهرانی در طول مدت اقامت در امریکا که بخشی از آن‌ها در ادامه یادآوری خواهد شد، پیش‌قدم شدن آقای عماد افروغ برای تخریب است و در حالی که وی ادعای رفتار علمی و دوری از سیاست‌زدگی را دارد، در عین حال، بدترین نوع از سیاست‌زدگی را ابراز می‌کند تا کاملاً روشن شود که وزن استدلال این جریان به‌حدی فروکاسته است که حتی فردی مثل افروغ حاضر به بحث منطقی نیست و تمام آنچه هم که برای تخریب یک استاد اخلاق در چنته دارد، گرین کارت اوست.

اگرچه در فضای سیاسی فعلی، آقای افروغ محل چندانی از اعراب ندارد و نکته قابل توجه، برجسته کردن این تخریب‌ها در روزنامه منسوب به آقای قالیباف است که مشخص نیست چرا کمیته موسوم به وحدت اصولگرایان در قبال این تخریب‌ها سکوت کرده است، اما بد نیست آقای افروغ هم در این زمینه توضیح دهد که اگر سفر به یک کشور خارجی و اقامت در آن برای تحصیل قبیح است، وی در انگلستان چه می‌کرده است. همچنین آقای افروغ بهتر است در مورد وضعیت کنونی دوستان خود در نشریه "عصر ما" (ارگان سازمان مجاهدین انقلاب) مانند مجید محمدی، رجبعلی مزروعی، مصطفی تاج‌زاده و دیگران توضیح دهد.

در عین حال، این روش مواجهه افروغ و روزنامه منسوب به قالیباف شباهت زیادی به پروپاگاندای تبلیغاتی منافقین در اوایل دهه 60 دارد که با تقطیع اصل یک ماجرا و برجسته کردن یک بخش از آن، طرف مقابل خود را تخریب می‌کردند که یک نمونه‌ی آن، ماجرای چک هاشمی رفسنجانی در وجه محسن رفیق‌دوست (از فرماندهان وقت سپاه) در سال‌های دفاع مقدس برای تأمین مخارج جنگ بود که به تیتر یک هفته‌نامه مجاهد تبدیل و ادعا شد که جمهوری اسلامی در حال تقسیم غنائم جنگ است.

اما شخصیت، زندگی و منش دکتر آقاتهرانی، آن‌قدر شفاف هست که حتی مخالفان فکری وی در نهادهایی مانند مجلس شورای اسلامی نیز احترام ویژه‌ای برای او و نظراتش قائل هستند و شاید جایی برای تبیین شخصیت وی نباشد اما در قبال رویکرد ناجوانمردانه تخریب‌چی‌هایی که قصد دارند نقاط ضعف متعدد خود از سکوت در فتنه گرفته تا نقض بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد انتخابات را با حمله به شخصیت‌های موجه جبران کنند، گفتنی است که حجت‌الاسلام آقاتهرانی از طلاب فاضل مدرسه حقانی است که در دفاع مقدس نیز حضور فعال داشته، در عملیات های مختلفی مانند نصر 4، فتح ماووت، والفجر 8 حضور یافت و پس از آن نیز فعالیت علمی خود را در سنگر حوزه علمیه و معارف دینی ادامه داده، به‌طوری که جزو مبرزترین شاگردان مؤسسه نخبه‌پرور امام خمینی قم به مدیریت آیت‌الله مصباح یزدی بوده است.

وی در سال 71 با نظر آیت‌الله مصباح در قالب یک گروه برای کسب علوم روز راهی غرب می‌شود و فوق لیسانس خود را در رشته عرفان از از دانشگاه "مک گیل" مونترال از معتبرترین دانشگاه‌های کانادا می‌گیرد و سپس به امریکا رفته و از دانشگاه "سونی بینگ همتون" مدرک فوق لیسانس فلسفه غرب می‌گیرد. وی هم‌زمان مسئولیت امامت جمعه و جماعت، اداره مؤسسه اسلامی نیویورک را هم به عهده داشته که در این دوره، مؤسسه اسلامی نیویورک در زمان حضور حاج شیخ مرتضی بسیار زنده و پررونق بوده است.

وی با اخذ مدرک دکترای فلسفه عرفان، به فعالیت علمی خود در امریکا پایان می‎دهد و علی رغم اصرار شدید مردم و برخی مسئولین، مؤسسه را رها کرده و پس از هشت سال به قم باز می‌گردد که شیوه زندگی زاهدانه او در این شهر نیز نمونه است.

دکتر مرتضی آقاتهرانی فعالیت علمی و تربیتی خود را پس از بازگشت به قم در مؤسسه امام خمینی ادامه می‌دهد و آیت‌الله مظاهری نیز بر راه‌اندازی درس خارج فقه به وی تأکید ویژه‌ای می‌کند.

وی در دوره حاکمیت جریان دوم خرداد نقش ویژه‌ای در روشنگری و پاسخ دادن به شبهات این جریان علیه نظام اسلامی در محافل دانشجویی ایفا کرد.

در عین حال، به نظر می‌رسد با توجه به شناخت نخبگان و بدنه اجتماعی جریان اصولگرا از افراد برجسته‌ای مانند آقاتهرانی، اینگونه تخریب‌ها حتی در محافل سیاسی چیزی اثر منفی برای تخریب کنندگان در پی نخواهد داشت

------------------------

منبع:اینجا

http://www.owghat.com
it4u.ir